Rodzaje włosów

rodzajewlosow

W Studiu LovaLova pracuję tylko na naturalnych, wysokiej jakości włosach od sprawdzonych dostawców. Rodzaj używany do przedłużania dopasowuję indywidualnie do potrzeb każdej klientki i struktury jej włosów. Czasami zdarza się, że aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, mieszam włosy dziewicze ze słowiańskimi

Włosy dziewicze

To włosy o najwyższej jakości, które są gęste, naturalne i mają bardzo zdrowy wygląd. Dodatkowo, nigdy nie były poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Sprzedawane pukle pozyskiwane są od jednej osoby (zwykle dziewczynki lub nastolatki) – dlatego nigdy nie znajdzie się drugiej takiej samej kilki, a włosy można idealnie dopasować pod kątem długości, odcienia, struktury do włosów klientki. Charakteryzują się bardzo długą żywotnością – przy odpowiedniej pielęgnacji może ona sięgać nawet dwóch lat. Po wykonaniu zabiegu przedłużania, włosy dziewicze mogą być poddawane zabiegom takim jak prostowanie, kręcenie czy farbowanie.

Włosy słowiańskie

Drugie w hierachii jakości. Od włosów dziewiczych różnią się przede wszystkim tym, że są poddawane zabiegowi farbowania, tonizacji lub rozjaśniania. Dzięki temu odcień włosów jest ujednolicany, po to, aby sprzedawane kitki były takie same. Każdy z dystrybutorów może dopasować w ten sposób włosy pod swój wzornik. Jeśli chodzi o swoją strukturę, to włosy te w dotyku nie są tak miękkie jak włosy dziewicze. Jeśli chodzi o ich żywność to wynosi ona około 9 – 12 miesięcy. Włosy słowiańskie mogą być poddawane delikatnym zabiegom stylizacyjnym. 

Włosy rosyjskie

W tym przypadku włosy również były poddawane wcześniej zabiegom chemicznym w celu ich oczyszczeni i ujednolicenia koloru albo np. podkręcenia. W swojej strukturze mogą się wydawać bardziej sztywne od włosów słowiańskich. I pod względem jakościowym – posłużą krócej od nich (zwykle jakieś 6 – 9 miesięcy). Tych włosów nie kupuje się już w kitkach, są one zwykle przygotowywane pod konkretną metodę przedłużania przez samych dystrybutorów. Włosów rosyjskich nie należy już farbować ani rozjaśniać.

Włosy europejskie

Ten rodzaj włosów polecam klientkom, które często zmieniają kolor włosów i fryzury. Ich żywotność wynosi od 3 do 6 miesięcy. Poza tym, są one pozbawione łuski włosowej i mimo iż sprawdzają się dobrze przy wszystkich metodach przedłużania, to mogą o wiele szybciej niż pozostałe rodzaje włosów plątać się i kołtunić. Podobnie jak włosy słowiańskie i rosyjskie, były poddawane zabiegom chemicznym i są dostępne w wielu odcieniach. Włosów europejskich nie wolno farbować, rozjaśniać i poddawać zabiegom trwałej ondulacji.