Metody przedłużania włosów

Uważam, że nie ma złej metody przedłużania włosów. Każda metoda – prawidłowo dopasowana do włosów klientki i jej oczekiwań oraz wykonana profesjonalnie, jest metodą bezpieczną. W Studiu LovaLova wykonuję zabiegi przedłużania włosów poniższymi metodami (w niektórych przypadkach miksuję je, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt). Każda klientka jest traktowana indywidualnie, a metoda przedłużania jest dobrana przede wszystkim do jej stanu włosów. Częstotliwość powtarzania zabiegu przedłużania zależy w dużej mierze od tempa wzrostu włosów. Z tego powodu podane w opisach terminy są orientacyjne i mogą ulec zmianie, jeśli włosy szybko rosną.

laserowa

Metoda Laserowa

To jedna z najnowocześniejszych metod przedłużania włosów. Zabieg łączenia pasemek z naturalnymi włosami klientki wykonywany jest za pomocą lasera na zimno. W Salonie LovaLova korzystamy z lasera, który przyłącza pojedyncze pasemka, dzięki czemu zabieg jest wykonywany maksymalnie precyzyjnie. 

Pasemka są wcześniej przygotowywane ręcznie, na indywidualne zamówienie każdej klientki. Wykonane przez urządzenie łączenia są antyalergiczne, co sprawia, że przedłużanie laserowe jest świetnym rozwiązaniem dla pań uczulonych np. na metale, z których zrobione są microingi. 

Co więcej, metoda laserowa bardzo dobrze sprawdza się u klientek, które mają cienkie, delikatne i niezbyt gęste włosy. Wykonywane laserem łączenia są bowiem lekkie i dyskretne. 

Zabieg trzeba powtarzać co 3 – 4 miesiące.

Metoda Ultradźwiękowa

Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe  o bezpiecznej częstotliwości. 

Urządzenie, które zespala ze sobą włosy działa analogicznie do zgrzewarki. Jednak w tym przypadku cały zabieg odbywa się na zimno, bez generowania wysokiej temperatury. Pasemka również są przygotowywane indywidualnie dla każdej klientki. Metoda ta jest często stosowana u pań ,które mają zniszczone włosy, mają alergię na metal lub klej. Łączenia są malutkie i dyskretne, polecana blondynkom.

Zabieg najlepiej powtarzać co 2 – 3 miesiące.

ultradzwiekowa
tasma

Metoda Kanapkowa, Tape On

Zabieg polega na doklejeniu do włosów klientki gotowych pasm zakończonych specjalnymi, silikonowymi taśmami. To właśnie za ich pomocą pasma są łączone z włosami naturalnymi. Na wydzielone pasmo włosów klientki od góry i od spodu przykładane są pasma zakończone taśmami. Właśnie dlatego potocznie tę metodę określa się jako „kanapkową”. Łączenie można wykonać na zimno lub ciepło. Robione jest ono blisko skóry głowy. 

Dodatkowo, przedłużenie włosów metodą tape on dodaje fryzurze sporo objętości. Polecana jest klientkom, które lubią nosić rozpuszczone włosy (spinanie czy związywanie włosów w kuc przy metodzie kanapkowej może niekorzystanie wpływać na jakość łączeń). Za pomocą tej metody w Studiu LovaLova tworzę również fryzury asymetryczne. Zabieg podciągnięcia włosów należy wykonać maksymalnie po 2 miesiącach od pierwszego przedłużenia.

Z tych samych taśm można skorzystać od trzech do pięciu razy.

Metoda Keratynowa

To jedna z najdłużej stosowanych metod przedłużania włosów. Pasma do przedłużania wykonywane są na indywidualne zamówienie każdej z klientek. Łączenie wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia rozgrzanego do wysokiej temperatury (maksymalnie 170 stopni Celsjusza). Pasemko włosów klientki jest zaciskane i zgrzewane wraz z przygotowanym pasmem włosów przedłużanych i granulką keratyny, która jest elementem łączącym oba pasma. 

Ponieważ keratyna jest naturalnym składnikiem budulcowym włosów, ich struktura nie jest naruszana podczas zabiegu. Podobnie jak w przypadku metody laserowej czy ultradźwiękowej – łączenia obniżają się wraz ze wzrostem włosów klientki.

Zabieg należy powtórzyć po co najmniej dwóch miesiącach.

keratynowa
brazylijska

Metoda Brazylijska

W przypadku metody brazylijskiej łączenia wykonywane są za pomocą cienkich, elastycznych i bardzo wytrzymałych nici. Wydzielone wcześniej pasma włosów przedłużanych są przykładane do włosów naturalnych, a następnie owijane nicią na długość ok 0,5 – 1 cm. Łączenia są robione blisko skóry głowy. 

Nie stosuje się tutaj żadnych dodatkowych preparatów. Najbardziej wymagającym elementem jest umiejętne wykonanie wiązania nici, które zabezpiecza łączenie i sprawia, że jest ono trwałe. Po zabiegu włosy można spinać i związywać. Metoda brazylijska wciąż nie jest zbyt popularna w Polsce, wykonuje ją niewielu stylistów. 

Zabieg należy powtarzać co 2 – 3 miesiące.

Metoda na Microringi

Idealna metoda dla pań, które mogą pochwalić się zdrowymi, mocnymi włosami i którym przede wszystkim zależy na spektakularnym efekcie przedłużenia. Warunkiem koniecznym wykonania tego rodzaju usługi jest brak uczulenia na metale. Łączenia wykonywane są na zimno, z pomocą microringów, które wyglądem można porównać do maleńkich, metalowych obrączek. 

W Salonie LovaLova wykorzystywane są microringi wykonane z miedzi, brązu lub aluminium. Microringi różnią się rozmiarem, grubością oraz kolorem – są więc dopasowywane indywidualnie do każdej klientki oraz struktury i koloru jej włosów. Łączenia pomiędzy włosami naturalnymi a przedłużanymi wykonywane są albo za pomocą silikonu albo specjalnych gwintów, umieszczonych wewnątrz microringów.

Panie, których włosy zostaną przedłużone tą metodą, powinny powtarzać zabieg co ok. 3 miesiące.

ringi
przyszywane

Metody przyszywane

Do tej kategorii zalicza się kilka metod, które są mniej popularne. Przykładem może być metoda tissage. Polega ona na wykonaniu cienkiego warkocza dobieranego z włosów klientki. Warkocz wykonywany jest w poprzek głowy, a następnie podszywa się do niego wcześniej przygotowane włosy na taśmie. 

Warkoczyki używa się również w przypadku metody japońskiej, jednak są one stosowane jako łączenia. Z pasm włosów naturalnych i przedłużanych zaplata się cienki warkocz o długości maksymalnie 1 cm, który od reszty włosów oddzielany jest gumką.